fbpx
Staging Masters logo

10 trików, które przyspieszą sprzedaż mieszkania

Czy zastanawiasz się nad sprzedażą mieszkania ale zupełnie nie wiesz jak do tego się zabrać? Mogę jedynie powiedzieć, że sprzedaż mieszkania nie musi wiązać się z dużymi kosztami. Wystarczy kilka, cennych wskazówek, które doprowadzą Cię do planowanego sukcesu.

 

10 trików, które przyspieszą sprzedaż mieszkania

Poniższe rady są stosowane również przez osoby, które zajmują się nieruchomościami na światową skalę. Specjaliści nazywają je „home staging”. Ów nazwa oznacza, że jest to profesjonalne przygotowanie nieruchomości poprzez niewielki nakład środków do szybkiej sprzedaży, oczywiście z owocnym zyskiem. Jeśli właśnie o to Ci chodzi – ten artykuł jest dla Ciebie!

  1. Mieszkanie musi być idealnie czyste – to kluczowa cecha na którą zainteresowani zwracają szczególną uwagę. Proces ten musi być wykonany dokładnie i skrupulatnie. Jeśli mieszkanie nie było wcześniej sprzątane, takie porządki potrwają kilka dni, jednakże efekt będzie widoczny i zadowalający. Alternatywą dla tej czynności jest zainwestowanie w ekipę sprzątającą, która będzie w stanie nam pomóc uporać się z tym zadaniem. Jeśli jednak zdecydujesz się na samodzielne sprzątanie pamiętaj, że  należy zacząć od uporządkowania zakamarków, które wcześniej były rzadko „dostrzegane”. W tej czynności należy wyczyścić wszytko (obrazy, tapicerki, lustra, itp).
  2. Pamiętaj o umyciu i sprawdzeniu okien – ta czynność również należy do czasochłonnych, jednak doprowadzenie okien do czystości to również podstawa owocnej sprzedaży. Oczywiście są klienci, którzy niekoniecznie zwrócą uwagę na czystość wszystkich przedmiotowy, jednakże Ty będziesz miała czyste sumienie, że ów mieszkanie jest w stanie niemalże idealnym. Okna należy dokładnie umyć ale również sprawdzić ich sprawność a przede wszystkim szczelność. Osoby kupujące bardzo często przywiązują do tego dużo swojej uwagi. Jeśli zaś okna są stare, a wiatr przedostaje się w każdym, możliwym miejscu, warto rozważyć ich wymianę.
  3. Odśwież podłogi – to, że podłoga ma być czysta to przecież oczywiste. W tym punkcie należy się skupić na cyklinowaniu. Jeśli drewniana podłoga w mieszkaniu tego wymaga, bo dawno nie była odświeżana – przed sprzątaniem należy dokonać ów czynności. Jeśli natomiast gdzieś są dziury w podłodze lub brzydkie płytki, należy je niezwłocznie wymienić lub położyć panele podłogowe, które nie są bardzo drogie a zmienią wygląd i wartość mieszkania na lepsze.
  4. Usuń przykre zapachy – klient na pewno zwróci uwagę, gdy wchodząc do mieszkania zastanie go przyjemny zapach. Warto wietrzyć wszystkie pomieszczenia i zaopatrzyć się w odświeżacze powietrza.
  5. Pożegnaj się z niepotrzebnymi meblami – nie ma nic gorszego niż zagracone pomieszczenia. To co uważasz w pokoju za zbędne lub nieestetyczne – wynieś. W szafach uporządkuj ciuchy lub pozostałe rzeczy, aby zapanował ogólny ład.
  6. Wprowadź nowy charakter wnętrz – warto wprowadzić do wszystkich wnętrz trochę innowacyjnych zmian. Postaraj się, aby mieszkanie stało się nowoczesne i przytulne.
  7. Usterkom mówimy nie – pamiętaj, ze niesprawne urządzenia bądź niedziałające kontakty /wtyczki należy naprawić. Domownicy często nie zwracają uwagi na drobne niedociągnięcia. Sprzedaż mieszkania to super czas na zmierzenie się z naprawą.
  8. Ważne jest pierwsze wrażenie – zanim zainteresowany wejdzie do mieszkania, dobrze zrobić porządek również na klatce schodowej bądź przed domem. Klient zwróci uwagę również na detale takie jak: czysta wycieraczka czy działające światło w piwnicy. Pamiętaj, że Ty również musisz na nim zrobić dobre wrażenie. Bądź miła i uprzejma, odpowiadaj na zadawane pytania.
  9. Jeśli jest taka potrzeba, odśwież ściany – malowanie tutaj wchodzi w grę. Mieszkanie w jasnej kolorystyce będzie wydawało się przestronne i widne.
  10. Zadbaj o sezonowy wystrój i balkon – zainwestuj w sezonowe dodatki, które nadadzą wnętrzu fajnego stylu. Na stole warto postawić świeże kwiaty czy półmisek z owocami. Na balkon warto wystawić stolik i krzesło, aby kupujący wiedział, że ma możliwość wypicia tam porannej kawy. Fajnym pomysłem są donice z ziołami.