fbpx
Staging Masters logo

Czy można zrobić home staging online?

Urządzanie mieszkania to ten etap, na który my kobiety czekamy najbardziej. Oczywiście wcześniej mieszkanie trzeba gruntownie posprzątać i przygotować do meblowania i dekorowania. Coraz częściej usługa ta jest jednak niejako wliczona w koszt pracy ekipy remontowej. Jeżeli masz kilka wizji, jak powinno wyglądać Twoje wymarzone gniazdko, skorzystaj darmowego programu do aranżacji wnętrz, jak np. Autodesk HomeStyler czy Sweet Home 3D.

Jak zrobić home staging online?

Home staging online najlepiej wykonać w jednym z darmowych programów do aranżacji wnętrz. Wystarczy tylko pobrać program z sieci. Dostępne są również aplikacje na urządzenia mobilne, np. tablet. Korzystanie z takich programów nie jest skomplikowane i przypomina popularną niegdyś grę komputerową The Sims.

Przed przystąpieniem do wybierania kolorów i detali, konieczne są solidne podstawy. Dokładnie tak, jak przy budowie domu. W przypadku home stagingu online rolę fundamentów będą pełnić oczywiście wymiary pomieszczenia. Dokładne zmierzenie długości ścian, pomoże przygotować dokładniejszą wizualizację, która odda realne wymiary mieszkania. Oczywiscie nic nie stoi na przeszkodzie, aby wymiary wpisać orientacyjnie. Będziesz jednak musiała o tym pamiętać przy zakupie konkretnych mebli – kilka centymetrów robi kolosalną różnicę, jeżeli np. kant szafki czy bok kanapy uniemożliwi pełne otwarcie drzwi balkonowych.

Drugim ważnym wymiarem jest wysokość pomieszczenia. Dotyczy to szczególnie sytuacji, gdy planujesz meble w zabudowie lub lampy na dość długich kablach, sznurkach lub łańcuszkach. Home staging online pozwoli Ci zobaczyć, jak lampy będą prezentowały się w połączeniu z meblami innymi elementami wystroju wnętrza.

Dlaczego warto zrobić home staging online?

Planowanie w wirtualnej rzeczywistości pozwoli Ci zobaczyć wybraną aranżację mieszkania na żywo, zanim podejmiesz finalną decyzję. Przemeblowanie w programie do aranżacji wnętrz, jest zdecydowanie prostsze niż w rzeczywistości. Dodatkowo nie musi martwić się zwrotem niechcianych produktów czy koniecznością przemalowania ściany albo, co gorsza, zrywaniem świeżo położonych tapet. Wszystko usuniesz jednym kliknięciem myszki i możesz zaczynać urządzanie od początku!

Home staging to także doskonała opcja, jeżeli nie możesz się zdecydować, jak finalnie ma wyglądać Twoje mieszkanie. W programie do aranżacji wnętrz możesz dowolnie zmieniać kolory, wybierać tapety, panele, a nawet dywany i zasłony. Dzięki temu możesz spokojnie zobaczyć, jak Twoje wnętrze będzie prezentowało się w każdym branym przez Ciebie pod uwagę stylu.

Wreszcie home staging online to doskonała okazja, aby zaangażować pozostałych domowników w urządzenia Wszego mieszkania. Nie zawsze wspólne wyprawa na zakupy jest możliwa, co więcej bez choćby wstępnego określenia czego szukacie, może okazać się całkowicie bezowocna. Program do aranżacji wnętrz to przestrzeń, w której każdy z domowników może dodać coś od siebie. Następnie w wirtualnej rzeczywistości możecie dopasować  wszystkie elementy tak, aby tworzyły harmonijną całość.