fbpx
Staging Masters logo

Czym jest IAHSP?

IAHSP to Międzynarodowe Stowarzyszenie Profesjonalistów w Branży Home Staging, największe i najdłużej działające i mające tysiące członków w obrębie całej kuli ziemskiej. Począwszy od 1999 roku, celem jaki przyświeca IAHSP, jest doskonalenie edukacji oraz umiejętności profesjonalistów w branży home staging w zakresie przygotowywania nieruchomości do sprzedaży.

Jaka jest misja stowarzyszenia IAHSP?

Najważniejszym zadaniem stowarzyszenia IAHSP, jest wspieranie jego członków oraz współpracowników poprzez nieustanną, a do tego bezpłatną edukację, jak i zapewnianie wyjątkowych biznesowych możliwości i sieciowych połączeń.

Jaką wizję ma stowarzyszenie IAHSP

Misją IASHP, jest przynoszenie zasłużonej wiarygodności oraz uznania zawodowców zajmujących się Home Stagingiem na terenie Europy oraz innych kontynentów.

Edukacja

Dla IAHSP, edukacja wykazuje kluczowe znaczenie dla uczciwości jego działalności i od samego początku wymagano od członków szkolenia w zakresie Home Staging. Taki różnicujący czynnik, jest niezwykle istotny, żeby każdy spośród członków posiadał pewien punkt odniesienia dla szkolenia i edukacji w stosunku do samego Home Stagingu.

Home staging – historia

Barb Shcwarz to kobieta, która znana jest na całym świecie jako twórczyni szeroko pojętego Home Stagingu. Barb jest prekursorem usługi Home Stagingu, jak również stworzyła branżę home staging, kiedy zaczęła swoją pracę jako agentka nieruchomości w USA, w stanie Waszyngton z początkiem lat 70-tych.
Bardzo szybko udało się jej dostrzec, iż osoby sprzedające powinny przygotowywać swoje domy do sprzedaży. Zdała sobie także sprawę, iż większość domów obecnych na rynku, jest ciemna, brudna, zagracona i nie posiada odpowiedniego układu mebli oraz akcesoriów, czy też odpowiednio dobranej kolorystyki we wnętrzach. Teatralne wykształcenie, jakie posiada Barb, podsunęło jej szybko pomysł na ustawianie sceny w domach przeznaczonych do sprzedaży, żeby osoby kupujące miały szansę zobaczyć rzeczywisty potencjał, jaki ma dana nieruchomość.

Międzynarodowy dzień Home Stagingu

Międzynarodowy Dzień Home Stagingu, został ogłoszony niedawno przez prekursorkę w branży Barb Scharz. Odbywa się on 9 stycznia. Ten dzień 1972 roku w USA w stanie Waszyngton, był pierwszym, kiedy zrobiono home staging, który przyspieszył bardzo skutecznie sprzedaż nieruchomości. Poniżej fragment listu twórczyni Home Stagingu Barb Schwarz do całości branży:

,,Jako twórca i wynalazca zarazem Home Stagingu zdaje sobie sprawę, iż niezwykle istotne jest honorowanie każdego home stagera i wszelkich stowarzyszeń branżowych w obrębie całego Świata. Ogłaszam z wielką radością i przyjemnością Światowy Dzień Home Stagingu. To jest dzień przeznaczony dla każdej osoby z branży, aby można było świętować indywidualnie oraz w stowarzyszeniach. Będziemy świętowali wszyscy razem, a świat będzie mógł to zobaczyć. Kiedy to zrobimy, wszyscy dowiedzą się znacznie więcej na temat tego, czym tak naprawdę jest Home Staging i jak istotna pozostaje nasza profesja. Ten dzień trzeba świętować!”