fbpx
Staging Masters logo

Home stager i pośrednik – kilka słów o współpracy

Rynek nieruchomości jest niezwykle skomplikowany, a także niezwykle opłacalny. Niemniej jednak szybka sprzedaż mieszkania wcale nie jest tak prosta jak mogło by się to wydawać. Okazuje się, że pośrednicy często mają ogromny problem ze znalezieniem klientów, a wpływ na to ma chociażby to, że mieszkanie nie zostało odpowiednio przygotowane do sprzedaży. Tu właśnie ogromne pole do popisu ma home stager, którego zadaniem jest szybkie i profesjonalne przygotowanie nieruchomości, tak by wygenerowało ono jak największe zyski ze sprzedaży. Obecnie coraz częściej mówi się o współpracy pośredników z home stagerami. Okazuje się, że takie połączenie może być niezwykle opłacalne.

Home stager jest pośrednikowi potrzebny i na odwrót

Home staging i pośrednictwo w sprzedaży nieruchomości, to tak naprawdę dwie odrębne dziedziny, jednak w rzeczywistości, świetnie się one ze sobą uzupełniają. Wystarczy spojrzeć na to z perspektywy pośrednika. Zwykle dostaje on polecenie od właściciela nieruchomości, by dany lokal został w możliwie jak najszybszym czasie sprzedany lub wynajęty. Pracuje on więc w pocie czoła usiłując przygotować kolejne oferty tak, by jak najszybciej przyciągnęły one oko potencjalnego kupca. Niemniej jednak nawet najbardziej profesjonalne zdjęcia wnętrz, nie zachęcą nikogo do kupna, jeśli nie będą one przedstawiały nowoczesnej i świetnie zaaranżowanej przestrzeni. Właśnie w tym momencie, pośrednik powinien zdecydować się na nawiązanie współpracy z home stagerem. Jest to współpraca niosąca za sobą korzyści dla obu ze stron. Home staging i osoby pracujące w tej branży, posiadają niezbędną wiedzę i doświadczenie odnośnie tego, jak można szybko i skutecznie przygotować nieruchomość do sprzedaży. Wobec tego home stager spotyka się z pośrednikiem na konsultacjach, a następnie wspólnie omawiają szczególny realizacji i danego projektu. Oczywiście, home stager musi przygotować prawdziwie zachwycającą kompozycję, zaś pośrednik skupia się na tym, by przekonać właściciela nieruchomości do wprowadzenia zmian. Niemniej jednak nieruchomość po wizycie home stagera prezentuje się oryginalnie i nietuzinkowo, a co za tym idzie szybko przyciąga potencjalnych kupców.

Czy ta współpraca będzie opłacalna?

Współpraca home stagera z pośrednikiem nieruchomości będzie opłacalnym przedsięwzięciem dla obu ze stron. Pośrednik dzięki home stagerowi będzie mógł o wiele szybciej sprzedać daną nieruchomość, a co za tym idzie spełni wymagania swojego klienta. W efekcie, z pewnością będzie on więc mógł liczyć na znacznie więcej zleceń w niedalekiej przyszłości. Podobnie sytuacja przedstawia się w przypadku home stagera. Jeśli jego aranżacja i przygotowanie przyczyni się do szybkiej sprzedaży nieruchomości, wówczas może on liczyć na coraz więcej zleceń, a także na coraz to wyższe wynagrodzenie. Współpraca home stagingu z pośrednictwem nieruchomości jest więc jak najbardziej możliwa, a także opłacalna. Obie strony bowiem wyniosą z niej nie tylko nowe doświadczenie, ale także i wymierne korzyści.