fbpx
Staging Masters logo

To było modne w 2021 roku

2021 rok upłynął nam pod znakiem pandemii covid 19. Z tej racji większość czasu  spędziliśmy w zaciszu własnego domu, dbającym tym samym o jego przytulność i ładny wygląd. Poznaj najczęściej wybierane trendy wnętrzarskie z 2021 roku, niektóre z nich zostaną z nami na dłużej.

  1. Obłe kształty 

W momencie, gdy spojrzysz na nowoczesne popularne meble to dojdziesz do wniosku, że kojarzą się one z kokonem na, którym można się uwalić i odpocząć. Mają one przecież obłe kształty, a także wykonane są z miłej tkaniny takiej jak aksamit, sztruks, czy wełna, która idealnie współgra z wnętrzem Twojego domu bądź mieszkania. Obowiązkowo na tego typu fotelach, czy kanapach powinny dodatkowo znajdować się poduszki, które zwiększą komfort podczas relaksu przy serialu, grach planszowych, z książką, czy znajomymi. 

  1. Grafiki liniowe 

Jest to świetny dodatek do wnętrz, w których znajdują się meble o opływowych formach. Pod tym pojęciem kryją się grafiki tworzone za pomocą linii w czarno białym kolorze. Twórcy tego typu rysunków oprawionych w ramę inspirują się takimi osobami jak np. Picasso z zaznaczeniem na inspiracje niedosłowne kopiowanie. Tą techniką rysowane są najczęściej fantastyczne twarze różnego typu postaci. Super będą obrazy te komponować się z kolorowymi fikcyjnymi, abstrakcyjnymi malunkami, które zostaną powieszone obok  można za ich pomocą stworzyć ciekawy kształt np. gwiazdę czy piramidę, która na święta może być ciekawie udekorowana robiąc w ten sposób za choinkę.

  1. Łuki 

Jest to kolejny trend, który coraz częściej pojawia się w nowoczesnych wnętrzach. Tworzy się z nich przejścia pomiędzy pomieszczeniami,  lecz pojawiają się one także w meblach np.  w zagłówkach łóżek, czy oparciach foteli oraz krzesłach. Projektanci od pewnego czasu zaczęli czerpać inspiracje od konkurencji tworząc z łuku lustra do łazienki lub lampy. Dodatkowo warto dodać, że łuki goszczą także na grafikach, tapetach oraz płytkach ceramicznych.  Można je tak naprawdę spotkać niemal wszędzie, gdyż, gdyż komponują się one idealnie z elementami obłymi, jak i kubicznymi. W ten sposób każda aranżacja będzie mogła być ciekawie wykończona za pomocą łuków. 

  1. Kontakt z naturą 

Mogą być to dodatki w formie pozyskanych elementów z pól oraz lasów, z których przygotujemy ciekawe dekoracje. Kolory goszczące w takim stylu to ziemia, czyli beż, piasek, czyli ciałowy oraz szarość. brązu i zielonych dodatków. Mamy wtedy wrażenie jak byśmy obcowali z przyrodą co jest efektem tego, że możemy się zrelaksować i odpocząć. Dobrym zakupem w tym przypadku mogą okazać się kwiaty doniczkowe, gdyż mają one wyżej wymienione barwy. Jeśli chodzi o formy to w naturalnych aranżacjach nie zobaczysz jakiejś dużej rewolucji. Tutaj dominuje prostota oraz nieład. Popularny jest tutaj więc japoński styl wabi-sabi.