fbpx
Staging Masters logo

Trendy kolorystyczne wnętrz w 2022 roku

Wraz z rozpoczęciem nowego, 2022 roku, nadchodzącą wiosną, znudzeniem starym i być może już niemodnym wnętrzem, chcemy odświeżyć swoje mieszkanie, wymienić meble, odmalować ściany. Dotychczas w naszych wnętrzach dominował styl skandynawski, jasny, prosty,  minimalistyczny i nieco chłodny, teraz jednak coraz częściej staramy stawiać na kolory na ścianach, meblach czy na rośliny, które pozwolą ożywić nasze mieszkanie, przez co stanie się bardziej przytulne.

Retro Vibes

Obecnie coraz większą furorę robią wnętrza zaaranżowane w stylu retro, wracamy do lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych, odkopujemy stare kryształy, lampy, dywany ze strychu babci, wypełniamy przestrzeń meblami w kolorach ciemnego drewna i wieszamy na suficie coraz bardziej fikuśne lampy. Kolory idealnie wpasowujące się w taki, nieco szalony jak tamte lata styl to z pewnością odcienie czerwieni, zieleni i pomarańczowego na ścianach, natomiast jeżeli mamy i nie chcemy rezygnować z jasnego beżu na ścianach, będzie świetnie komponować się z retro kolorową kanapą. To samo ma się z kuchnią, coraz popularniejsze stają się kolorowe lodówki (zwłaszcza różowe i granatowe), które sprawiają, że nasze mieszkanie będzie nietuzinkowe. Jeżeli jednak wolimy odświeżyć i odmalować ściany, świetnym rozwiązaniem będzie połączenie czerwieni z granatem, bądź butelkowej zieleni zarówno z różem, jak i granatem, które z pewnością jest nieoczywiste, a zarówno gustowne.

Art Deco wraca do łask

Ponadczasowy styl Art Deco z przełomu lat 20 i 30 XX stulecia, charakteryzujący się połączeniem ciemnych kolorów takich jak butelkowa zieleń, ciemny granat, brąz, czerń wraz ze złotymi dodatkami wraca ogromną falą i gości na nowo w naszych mieszkaniach. Możemy zdecydować się na tapetę w ciemnym kolorze (na przykład w czarnym) ze złotymi wzorkami oraz połączyć ją z meblami w nieco delikatniejszych naturalnych kolorach, które pozwolą rozjaśnić nam wnętrze. Bardzo dobrze w taką kolorystykę wpasują się w całości zielone rośliny takie jak palmy, paprocie czy różnego rodzaju trawy. Jeżeli zastanawiamy się jak dopasować stolik do takiego wnętrza, bardzo prostym, a równie świetnym rozwiązaniem będzie kupno metalowego stolika, pokrytego złotym bądź różowozłotym kolorem.

Prowansalskie klimaty

Brudny róż, lawenda i jasne meble to z pewnością klimat reprezentujący styl prowansalski, który mimo upływu czasu wciąż jest w modzie i w tym roku wraca w nowej odsłonie! Jeżeli chcemy poczuć klimat morza śródziemnego w domu w 2022 roku, top kolorem będzie liliowy, bądź brudny róż połączony z jasnym drewnem, beżem i błękitem. Dopełniając styl i podkreślając kolory wnętrza, możemy dodać do tego rośliny takie jak lawenda, czy paprotki. Decydując się na te rozwiązanie, musimy mieć świadomość, że jasne kolory brudzą się szybciej, niż ciemne i być może ulegną zniszczeniu. Nowoczesnym rozwiązaniem tego problemu są farby, z których możemy wyczyścić zabrudzenia ze ścian, a nasze prowansalskie gorące lato w naszym mieszkaniu będzie trwało o wiele dłużej!